Kredyt hipoteczny w PKO Bank Polski PKO Bank Polski

Własny Kąt Hipoteczny (stałe oprocentowanie) - klient wewnętrzny PKO Bank Polski

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna

z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 15, 02-515 Warszawa,

zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie,

XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000026438;

NIP: 525-000-77-38

REGON: 016298263

kapitał zakładowy (kapitał wpłacony) 1 250 000 000 zł.

O banku

Bank PKO BO jest największym bankiem i jednym z najstarszych banków w Polsce, a przy tym jedną  z największych instytucji finansowych w regionie. Bez wątpienia można nazwać go liderem, zajmującym czołową pozycję w sprzedaży kredytów. Ponadto Bank PKO BP SA jest największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem posiadanych aktywów. Działalność banku oparta jest na trzech filarach: segmencie detalicznym, korporacyjnym i inwestycyjnym. I choć sposób zarządzania ryzkiem jest dosyć konserwatywny, to odnotowuje on doskonałe wyniki finansowe.

 
Ten bank łączy w doskonały sposób tradycję z nowoczesnością i najwyższą jakością. W odpowiedzi na oczekiwania klientów oraz troskę o najwyższą jakość ich obsługi, Bank PKO BP SA przygotowuje liczne atrakcyjne oferty. I choć jego początki sięgają początku XX wieku Bank dba o stałą rewitalizacje marki i odpowiednią komunikację marketingową.


 

Historia banku

Historia banku PKO BP sięga 1919 roku, kiedy to 8 lutego powołana zostaje Pocztowa Kasa Oszczędności (PKO). W kolejnym roku PKO zyskuje osobowość prawną i staje się instytucją państwową.

Niestety w 1939 wybuch II Wojny Światowej utrudnia działalność Banku, która zostaje wznowiona w 1945. W kolejnych latach -1949-1950 Pocztowa Kasa Oszczędności zostaje przekształcona w Powszechną Kasę Oszczędności. W roku 1974 Bank PKO wprowadza nową usługę: ROR dla osób fizycznych, a rok później PKO zostaje włączony do struktury NBP z zachowaniem swojej tożsamości. Jednak w 1987 PKO staje się ponownie samodzielnym bankiem. Kolejnym krokiem w historii PKO jest nadanie przez Radę Ministrów nazwy Powszechna Kasa Oszczędności - Bank Państwowy, w skrócie PKO BP, co nastąpiło w 1992 roku.

Następnym przełomową datą dla PKO BP jest 12 kwietnia 2000 roku, kiedy zostaje on przekształcony w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa i od tej pory funkcjonuje pod nazwą PKO Bank Polski Spółka Akcyjna.

10 listopada 2004 PKO BP SA debiutuje na giełdzie. 3 lata później natomiast zostaje otwarty w Londynie pierwsza zagraniczna placówka Banku.

7 października 2009 Bank PKO BP SA z sukcesem przeprowadza emisję 250 000 000 akcji serii D w ramach oferty publicznej. A pod koniec roku, 11 grudnia 2009, następuje podwyższenie kapitału zakładowego z 1 000 000 000 zł do 1 250 000 000 zł w drodze emisji 250 000 000 akcji zwykłych z prawem poboru na okaziciela serii D.

Od 1 września 2010 Bank rozpoczyna masowe wydawanie kart debetowych Visa w technologii EMV z funkcją płatności zbliżeniowych.

 

 

Grupa Banku

Na Grupę Kapitałową PKO Banku Polskiego składa się Bank, jako jednostka dominująca oraz 17 jednostek zależnych bezpośrednio i 32 jednostki zależne pośrednio. Wśród nich znajdujemy, m.in. PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, BP Bankowy Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA, PKO Leasing SA, PKO Bankowy Leasing Sp. z o.o., Leasing Sverige AB, Inteligo Financial Services SA, PKO BP Finat Sp. z o.o., Polski Standard Płatności Sp. z o.o., Qualia Development Sp. z o.o., Qualia Sp. z o.o., Qualia Sp. z o.o. - Jurata Sp. k., Qualia Sp. z o.o. - Neptun Park Sp. k., Qualia Sp. z o.o. - Nowy Wilanów Sp. k., Qualia Sp. z o.o. - Pomeranka Sp. k., Qualia Sp. z o.o. - Sopot Sp. k., Qualia Sp. z o.o. - Władysławowo Sp. k., Qualia Sp. z o.o., Qualia Hotel Management Sp. z o.o., Qualia - Residence Sp. z o.o., Qualia - Rezydencja Flotylla Sp. z o.o., Fort Mokotów Sp. z o.o., Sarnia Dolina Sp. z o.o., Fort Mokotów Inwestycje Sp. z o.o., Giełda Nieruchomości Wartościowych Sp. z o.o., Centrum Haffnera Sp. z o.o., Sopot Zdrój Sp. z o.o., Promenada Sopocka Sp. z o.o., Zarząd Majątkiem Górczewska” Sp. z o.o., Molina Sp. z o.o., Molina Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.

 

PKO Bank Polski posiada także wspólne przedsięwzięcia oraz podmioty stowarzyszone, jak Centrum Obsługi Biznesu Sp. z o.o. i Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService Sp. z o.o.

 

Produkty

 

Bank PKO BP SA oferuje liczne produkty finansowe, w tym m.in.:

  • kredyty hipoteczne
  • pożyczki hipoteczne
  • pożyczki gotówkowe
  • kredyty gotówkowe
  • pożyczki konsolidacyjne
  • lokaty
  • inwestycje
  • ubezpieczenia

 

Kalkulatory finansowe

Kalkulator opłat notarialnych

Oblicz wysokość opłat notarialnych, które będziesz musiał ponieść w związku z zakupem nieruchomości.

Sprawdź

Sprawdź swoją ratę

Oblicz wysokość raty kredytu hipotecznego dla poszczególnych banków. Porównaj wysokość raty równej i malejącej.

Sprawdź

Kalkulator płacy netto/brutto

Dzięki kalkulatorowi obliczysz dokładną kwotę jaką możesz przyjąć do zbadania zdolności kredytowej.

Sprawdź

Oferty w bankach

Kredyt hipoteczny w Alior Bank Alior Bank Alior Bank to bank uniwersalny, z usług którego korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. W Polsce podczas swojej blisko 8 letniej działalności zebrał około 3 mln. klientów i może pochwalić się jedną z największych sieci placówek w Polsce, liczącą ponad 850 oddziałów. Głównym założeniem banku jest łączenie tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi produktami. Z racji tego, iż bank oferuje swoim Klientom kredyty hipoteczne, nasza porównywarka kredytów hipotecznych również zawiera jego ofertę.
Kredyt hipoteczny w BNP Paribas Bank Polska BNP Paribas Bank Polska Bank BGŻ BNP Paribas S.A jest bankiem uniwersalnym, który powstał, w 2014 roku w wyniku połącznia Banku BGŻ z BNP Paribas Bankiem Polska. Jest to 7 bank w Polsce pod względem posiadanej wartości aktywów. Klienci banku mogą korzystać z usług tradycyjnych oraz online. Dodatkowo bank przygotował interesujące produkty dla sektora MŚP. My skupiliśmy się na ofercie banku dotyczącej kredytów hipotecznych, którą przedstawiamy w naszej porównywarce.
Kredyt hipoteczny w BOŚ Bank BOŚ Bank BOŚ BANK to polski bank, którego misją i pasją jest ekologia, a główną ideą, wsparcie ochrony środowiska i ekologicznego stylu życia. Jego proekologiczna działalność przejawia się również w ofercie produktowej i zaangażowaniu w różnego rodzaju projekty lokalnych społeczności. Od początku swojej działalności przeznaczył on ponad 12 mld zł na finansowanie projektów wspierających ekologię.
Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy Citi Handlowy Citi Handlowy to bank, który łączy doświadczenie, najlepsze tradycje polskiej bankowości oraz nowoczesny model prowadzenia finansów. Bank Citi Handlowy powstał w marcu 2001 roku w wyniku połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. (który był najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce) oraz Citibanku (Poland) S.A. Citi Handlowy to integralna część grupy Citi - globalnej instytucji finansowej funkcjonującej w ponad 160 krajach.
Kredyt hipoteczny w ING Bank Śląski ING Bank Śląski ING Bank Śląski powstał ponad 30 lat temu w Katowicach, i dziś jest jednym z największych polskich banków, obsługując ponad 3,5 mln klientów indywidualnych oraz ponad 34 tysiące klientów korporacyjnych. W ofercie banku możemy znaleźć liczne usługi finansowe świadczone klientom indywidualnym, jak i podmiotom gospodarczym.
Kredyt hipoteczny w mBank mBank mBank to pierwszy w Polsce bank elektroniczny, który na początku oferował swoim klientom podstawowe usługi finansowe, takie jak darmowy rachunek oszczędnościowy i bieżący czy bezpłatna karta debetowa. Przez kolejne lata swojej działalności poszerzał swoją ofertę o kolejne produkty kredytowe, ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Dziś mBank jest liderem bankowości elektronicznej i mobilnej w sektorze usług świadczonych klientom indywidualnym oraz mikroprzedsiębiorstwom.
Kredyt hipoteczny w Millennium Bank Millennium Bank Bank Millennium to ogólnopolski, uniwersalny bank, który powstał blisko 30 lat temu. Bank, posiadając całą sieć oddziałów, indywidualnych doradców oraz bankowość elektroniczną oferuje swoje usługi wszystkim segmentom rynku. Stanowi on filar Grupy, w skład której wchodzą m.in. Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski, Millennium Towarzystwo Funduszu Inwestycyjnych. Bank swoim klientom oferuje atrakcyjny poziom marż oraz korzystny okres kredytowania.
Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. Pekao S.A. Oferowana przez nas porównywarka kredytów hipotecznych nie mogła pominąć Banku Pekao SA, który jest jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie oraz stanowiąc członka Grupy UniCredit należy do czołówki największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Historia banku sięga 1929 roku, a jego oferta jest bardzo różnorodna, m.in liczne kredyty hipoteczne i gotówkowe.
Kredyt hipoteczny w PKO Bank Polski PKO Bank Polski Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna – największy bank uniwersalny w Polsce, spółka akcyjna notowana od 2004 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska Santander Bank Polska Santander Bank Polska S.A. (do 7.09.2018 r. Bank Zachodni WBK S.A.) to jedna z największych, najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce. Bank obsługuje klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Oferując im kompleksowe usługi finansowe świadczone na najwyższym poziomie.Największą wartością dla banku jest relacja z klientami oparte na zaufaniu. W Polsce jest blisko 1000 oddziałów i placówek banku, klienci mają również do dyspozycji bankowość mobilną.
Kredyt hipoteczny w VeloBank VeloBank Getin Bank jest marką bankowości detalicznej, która należy do grupy Getin Noble Bank SA i stanowi jedną z najszybciej i najprężniej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce. Kompleksowa i innowacyjna oferta banku skierowana jest do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, korporacji oraz samorządów. Bank posiada ponad 500 oddziałów własnych i franczyzowych. Getin Bank posiada w ofercie m.in. kredyty hipoteczne dlatego jego oferta uwzględniona została przez porównywarkę kredytów hipotecznych – Finegro.